Vysněná dovolená se soukromým bazénem na dosah ruky

Villa Lucia Rhodes 

🏠 3+1    🧍 max 5    🛁 1,5

Welcome to Villa Lucia!

Our house is located on the island of Rhodes in the traditional Greek village of Lardos, situated in the area of Lindos.

The house is ideally located for everything you need on your dream vacation. The amazing Glystra beach with its golden fine sand is just a 5-minute drive away, while Lardos beach is a 15-minute walk. Nearby villages offer popular beach bars with all amenities and perfect Greek cuisine. Those who love more secluded beaches will find Gennadi beach perfect, where you can have the beach all to yourselves. The house is a perfect starting point for exploring the island by car or bus.Vesnička Lardos

In the village of Lardos, which is just a 3-minute walk from the house, you'll find all the amenities you need, including excellent restaurants, well-stocked grocery stores, and stylish cocktail bars. There's also a fish market, pharmacy, beauty salon, and bakery. Renting a car is therefore not essential for your holiday with us; everything is within easy reach.

During your stay, the entire house is exclusively available for you.

For the latest photos and stories from our home, you can find us on our social media channels Facebook or Instagram :) 


Vilka nás naprosto okouzlila. To, že naše dovolená dopadla na výbornou vděčím především relevantním informacím a výborné komunikaci s Luckou a Lukášem.

Petra

srpen 2023


Do centra Lardosu dojdete pěšky během několika minut. Jsou zde krásné restaurace, pekárna, supermarkety i lékárna! Vše pro každodenní potřeby. Cítili jsme se velmi příjemně a rádi se k Tobě kdykoliv vrátíme!

Lars

červen 2023

Podívali jsme se na mnoho míst pronajatým autem a každý večer jsme se mohli těšit na vilu a krásný bazén. Dům se nachází ve velmi udržované čtvrti. Klidné místo a přesto je skvělým výchozím bodem pro výlety.

Silvia

srpen 2023