en-Doporučené pláže na Rhodosu

07/07/2024

Zde najdete tipy na ty nejbližší a nejkrásnější pláže na ostrově Rhodos. Pokud tedy přemýšlíte kam na pláž na Rhodosu - jste na správném místě!


LARDOS BEACH 

je nejbližší pláž k našemu domu

Na pláž se dá vyrazit jak autem /dostatek místa k parkování/ tak pěšky. Autem jste tam za pár vteřin a pěšky cca do 15ti minut. Pláž je písčito-oblázková a je u ní vystavěn hotelový resort, takže o turisty zde není nouze. V letních měsících je zde voda velmi teplá, vstup do moře je velmi pozvolný. Voda bývá zakalená tmavým pískem. Pro citlivější nožky doporučujeme boty do vody. Nechybí ucházející rybí restaurace. Cena lehátka 10EUR*

Naše hodnocení: Pláž nepatří k nejoblíbenějším na ostrově, ale pokud preferujete blízkost a cenu lehátek, bude Vám vyhovovat. Pro rekreační běžce je ideální svou polohou pro ranní či večerní "rozběh." Na pláži se osvěžíte a běžíte zpět domů:)

*ceny lehátek ze sezony 2022.


GLYSTRA BEACH

přezdívaná Golden Sand Beach je úžasnou písečnou pláží

Tato pláž je naše srdcovka. Nachází se v malé zátoce, maximálně 5 minut jízdy autem od domu. Dá se vyrazit i autobusem, jehož zastávka je v docházkové vzdálenosti od moře. Milovníci pěší turistiky ji zvládnou dojít i pěšky, ale počítejte s výletem kolem 30ti minut. Pláž je 100% písčitá. Písek je dokonale zlatý a jemný, Vaše děti nebudou chtít z této pláže nikdy odejít. V letních měsících je voda velmi teplá, hladina klidná, vstup do moře je více než velmi pozvolný:) Boty do vody nejsou zapotřebí. Funguje zde stánek s občerstvením, takže hlad i žízeň se dá zahnat na místě. V roce 2022 zde vyrostla velká restaurace, která ale nebyla doposud zprovozněna. Provozují zde i vodní sporty, takže pokud máte v rodině hravého rodiče či teenagera (nebo obojí:), najde zde vyžití v podobě vodního skůtru a dalších atrakcí. Cena dvojlehátka 12 EUR*

Naše hodnocení: Jelikož máme malé děti a sami milujeme písčité pláže, je pro nás Glystra Beach jednou z nejoblíbenějších pláží na ostrově. Je v podstatě "za domem" a děti jsou zde schopny od rána do večera kreativně uplatňovat svůj smysl pro písečnou výstavbu:)) Relativně nedaleko jsou luxusní hotelové komplexy, takže ani zde není o turisty nouze. Pláž není celá zastavěná lehátky, takže se dá najít místo po Váš nerušený odpočinek. Dosavadní občerstvení nabízí základní jídlo (sendviče, panini, řecký salát,...), ledovou kávu, pivo i něco ostřejšího. Ceny jsou vyšší než je obvyklé a nejedná se vyloženě o kulinářský zážitek. Uvidíme po otevření nové restaurace.

*ceny lehátek ze sezony 2022.


GENNADI BEACH

několika-kilometrová oblázková pláž jižně od domu, kde budete sami

Gennadi Beach je velmi dlouhá pláž na východním pobřeží ostrova. Začíná už u obce Kiotari, táhne se přes vesničku Gennadi až k jižní oblasti Lachania. Pokud hledáte soukromí nedaleko od domu, dostanete se na ní jak autem, tak veřejnou dopravou - autobusem. Autem Vám cesta zabere cca 10-20 minut v závislosti na tom, na kterou část pláže pojedete. Tato pláž je velmi dlouhá, proto na ní neexistuje jeden vstup, vjezd. Pokud preferujete oblázkovu pláž s lehátky, vstupte na pláž z vesnice Gennadi, nebo přes Mojito Beach Bar. Pokud hledáte soukromí, dívejte se po cestě na jih po nenápadných vjezdech do dun. Zde po pár metrech zaparkujete a hurá na prázdnou pláž. V letních měsících se tu a tam najdou turisté, kteří sdílí Vaši vášeň pro odlehlá místa a může se stát, že některé potkáte. Ale pláž je tak dlouhá, že stačí popojít/popojet opodál a jste opět úplně sami. Na mapce níže najdete tip na jeden z vjezdů na odlehlou část pláže.

Naše hodnocení: Na pláži Gennadi - na té odlehlé části - jsme se zasnoubili, takže naše hodnocení nebude v žádném případě objektivní :) Nicméně se o to pokusíme. Voda je obecně studenější než na plážích v zátokách, hladina je neklidnější a vstup do vody velmi příkrý. Již po několika krocích v moři nestačíte. Pro citlivější nožky jsou ze boty nutností. Barevnost a rozmanitost oblázků je ale dechberoucí a voda je křišťálově čistá. Zázemí zde není žádné (pokud nezvolíte perfektní Mojito Beach Bar), takže doporučujeme slunečník, coolbox, snack a tekutiny s sebou. Ten zážitek za to ale stojí!


Další pláže poctivě připravujeme! :)