en-Pláže na Rhodosu

08/07/2024

Zde najdete tipy na ty méně známé a krásné pláže na ostrově Rhodos. Pokud tedy přemýšlíte kam na pláž na Rhodosu - jste na správném místě!


LARDOS BEACH 

je nejbližší pláž k našemu domu

Na pláž se dá vyrazit jak autem /dostatek místa k parkování/ tak pěšky. Autem jste tam za pár vteřin a pěšky cca do 15ti minut. Pláž je písčito-oblázková a je u ní vystavěn hotelový resort, takže o turisty zde není nouze. V letních měsících je zde voda velmi teplá, vstup do moře je velmi pozvolný. Voda bývá zakalená tmavým pískem. Pro citlivější nožky doporučujeme boty do vody. Nechybí ucházející rybí restaurace.

Naše hodnocení:

Pláž patří k těm obyčejnějším na ostrově, ale pokud preferujete blízkost a cenu lehátek, bude Vám vyhovovat. Pro rekreační běžce je ideální svou polohou pro ranní či večerní "rozběh." Na pláži se osvěžíte a běžíte zpět domů:) V srpnu je zde asi nejteplejší moře na ostrově.

Ceny lehátek pro sezónu 2024 zatím nebyly stanoveny.


GLYSTRA BEACH

přezdívaná Golden Sand Beach je úžasnou písečnou pláží

Tato pláž je naše srdcovka. Nachází se v malé zátoce, maximálně 5 minut jízdy autem od domu. Dá se vyrazit i autobusem, jehož zastávka je v docházkové vzdálenosti od pláže. Milovníci pěší turistiky ji zvládnou dojít i pěšky, ale počítejte s výletem kolem 40ti minut. Bohužel byla pláž v roce 2023 těžce zasažena požárem, který zlikvidoval novou restauraci, která fungovala přesně 2 mesíce. V současné době je tak nutno počítat s tím, že na pláži jsou trosky zmíněné restaurace a okolní vegetace je 100% vypálena. Pláž je 100% písčitá. Písek je dokonale zlatý a jemný, Vaše děti nebudou chtít z této pláže nikdy odejít. V letních měsících je voda velmi teplá, hladina klidná, vstup do moře je více než velmi pozvolný:) Boty do vody nejsou zapotřebí. V září roku 2023 tu z neznámých důvodů shořel i malý stánek s občerstvením, který původně ničivé požáry přežil. V sezóně 2024 zde nefunguje žádné zázemí, je třeba tedy počítat s ručníkem na písku, slunečníkem a dostatek tekutin:) 

Naše hodnocení:

Jelikož máme malé děti a sami milujeme písčité pláže, je pro nás Glystra Beach jednou z nejoblíbenějších pláží na ostrově. Je v podstatě "za domem" a děti jsou zde schopny od rána do večera kreativně uplatňovat svůj smysl pro písečnou výstavbu:)) Relativně nedaleko jsou luxusní hotelové komplexy, takže ani zde není o turisty nouze. Pláž nebyla před požáry celá zastavěná lehátky, takže se dá najít místo po Váš nerušený odpočinek. V současné době je pláž bez občerstvení i lehátek, tak budeme doufat, že se v sezóně 2025 vše změní k lepšímu:)


GENNADI BEACH

několika-kilometrová oblázková pláž jižně od domu, kde budete sami

Gennadi Beach je velmi dlouhá pláž na východním pobřeží ostrova. Začíná už u obce Kiotari, táhne se přes vesničku Gennadi až k jižní oblasti Lachania. Pokud hledáte soukromí nedaleko od domu, dostanete se na ní jak autem, tak veřejnou dopravou - autobusem. Autem Vám cesta zabere cca 10-20 minut v závislosti na tom, na kterou část pláže pojedete. Tato pláž je velmi dlouhá, proto na ní neexistuje jeden vstup, vjezd. Pokud preferujete oblázkovu pláž s lehátky, vstupte na pláž z vesnice Gennadi, nebo přes Mojito Beach Bar. Pokud hledáte soukromí, dívejte se po cestě na jih po nenápadných vjezdech do dun. Zde po pár metrech zaparkujete a hurá na prázdnou pláž. V letních měsících se tu a tam najdou turisté, kteří sdílí Vaši vášeň pro odlehlá místa a může se stát, že některé potkáte. Ale pláž je tak dlouhá, že stačí popojít/popojet opodál a jste opět úplně sami. Na mapce níže najdete tip na jeden z vjezdů na odlehlou část pláže.

Naše hodnocení:

Na pláži Gennadi - na té odlehlé části - jsme se zasnoubili, takže naše hodnocení nebude v žádném případě objektivní :) Nicméně se o to pokusíme. Voda je obecně studenější než na plážích v zátokách, hladina je neklidnější a vstup do vody velmi příkrý. Již po několika krocích v moři nestačíte. Pro citlivější nožky jsou ze boty nutností. Barevnost a rozmanitost oblázků je ale dechberoucí a voda je křišťálově čistá. Zázemí zde není žádné (pokud nezvolíte perfektní Mojito Beach Bar), takže doporučujeme slunečník, coolbox, snack a tekutiny s sebou. Ten zážitek za to ale stojí!


Limni Beach

kousek ráje na západním pobřeží

Limni Beach se nachází na západním pobřeží ostrova Rhodos. Dostanete se na ni jedině autem. Od domu se dejte na jih až do vesničky Gennadi a pak hurá skrz vnitrozemí ostrova na západní pobřeží. Cesta trvá cca 35 minut, ale stojí to za to. Moře na východním pobřeží je velmi divoké, takže zde není nouze o velké a silné vlny, nicméně pláž Limni je výjmkou. Skalnaté výběžky tvoří několik desítek metrů před pláží přírodní vlnolamy a k Vašim nohám na pláži už žádná velká vlna nedorazí. Matka příroda zde vytvořila úžasný přírodní bazén s písčitým dnem, kde si na své přijde každý z rodiny. V letních měsících je málo pohybující se voda velmi teplá a je vhodná i pro ty nejmenší. Dobrodružnější povahy si též přijdou na své - mohou se vydat na průzkum mořského života na vlnolamech - jsou ploché a s opatrností pochozí. A ti z Vás, kteří hledají soukromí, se mohou vydat pěšky jak vlevo, tak vpravo od vchodu na Limni Beach a po pár minutách chůze budete sami v ráji. A to i v nejfrekventovanějším sezónním období. 

Naše hodnocení:

Pláž Limni patří k našim nejoblíbenějším. Atmosféra této pláže je nezaměnitelná. Pokud hledáte opravdový únik od civilizace a toužíte po relaxu s výhledem na impozantní scenérie ostrova Rhodos, je tohle místo pro Vás. Na celém západním pobřeží je velmi málo restaurací a obchodů, takže je dobré se na cestu vybavit potřebným jídlem a tekutinami. Sehnat se tam samozřejmě dají, ale všude je daleko. Je určitě dobré mít s sebou slunečník, v odpoledních hodinách je na pláži minimum přírodního stínu. Pozor na plavání ve vlnách, mořské proudy jsou zde opravdu velmi silné. Na pláž se hodí boty do vody, ale ne všude je budete potřebovat. Z dostupného zázemí se zde nacházejí "pouze" sprchy se sladkou vodou na parkovišti. Pak už jen příroda a příroda ... a příroda.


Další pláže poctivě připravujeme! :)