Doporučené restaurace v okolí

08.07.2024

V následujících řádcích Vám doporučíme námi vyzkoušené restaurace s velmi kvalitní kuchyní. Jejich návštěva stojí za to! 


Roulas Restaurant - Lardos

Roulas je rodinný podnik v srdci vesničky Lardos. Najdete zde tradiční řeckou kuchyni ve velmi vysoké kvalitě. Nají se zde i vegetariáni, kteří ocení vege verzi Mousaky. Na své si přijdou i rybožravci - seafood zde servírují čerstvý a pekelně dobře upravený. O Vaše dítka je zde pohádkově postaráno. A to jak dětským menu, tak servisem. Vždy mají pro děti nějaké to překvapení:) Pokud přemýšlíte o stylově stráveném večeru s perfektním jídlem a lahodným "house wine," Roulas Restaurant je místo pro Vás.


Mojito Beach Bar - Lahania

Mojito Beach Bar je turisty (zatím) neobjevený kus nebe na oblázkové pláži jižně od Vesničky Gennadi. Je to náš nejoblíbenější plážový bar na ostrově. Dostupný je snadno autem, cca 25 minut jízdy od domu. Jídlo zde podávají ve velmi dobré kvalitě a na výběr máte z klasických řeckých specialit. Tzatziki jsou zde jedny z nejlepších na ostrově. Pokud sem vyrazíte v ranních hodinách, stihnete i nabídku místní snídaně. Speciálně děti ocení 3 druhy perfektních palačinek. Vajíčka na mnoho různých způsobů jsou samozřejmostí. Široký výběr koktejlů a mnoho ovocných verzí nápoje Mojito nesmí chybět (Mango Mojito je the best:) Po hostině se můžete odebrat k moři na lehátka, kde Vás obsluha bude dál rozmazlovat. Odpočinková lounge music se postará o perfektní relaxační atmosféru. Pozor ale na víkendy. Místní obyvatelé Mojito Beach Bar znají a tak o víkendu bývá zaplněný. Pravidelně zde pořádají grilovací a hudební večery, na které je ale nutné udělat si rezervaci. 


New Gatto Bianco - Lindos

Pokud potřebujete změnit kuchyni, zvolte pravou Itálii na okraji města Lindos. Je to opravdu gastronomický zážitek. Obdobnou kvalitu italské kuchyně najdete opravdu jen v samotné Itálii. Autem jste v Lindosu na parkovišti za 12 minut od domu, autobus Vás sem z náměstí v Lardosu zaveze také. Servírují zde vše co od pravé italské restaurace čekáte, včetně slušného výběru z mořských plodů. Restaurace je na okraji Lindosu, po pěší cestě z města na dolní parkoviště. Vždy se zde rádi zastavíme po procházce tímto úchvatným městem. Děti místní pizzu zbožňují a nejraději by jedly snad jen tady:) Restaurace nabízí místa k sezení i na střeše s výhledem na akropoli. Pro tato místa doporučujeme udělat si rezervaci. Příjemné je ale i sezení ve dvoře restaurace, či přímo před ní.